W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz kalendarzowym zakończeniem roku, zmianie ulegną godziny pracy Oddziałów Banku oraz godziny przyjmowania i obsługi dyspozycji płatniczych Klientów w tym okresie.
Okres przedświąteczny to czas pełen pośpiechu, zakupowego szaleństwa i przygotowań. Niestety, jest to również idealna okazja dla oszustów, którzy wykorzystują naszą nieuwagę, aby dokonać kradzieży dokumentów. Konsekwencje takich zdarzeń mogą być bardzo poważne – wyłudzenie kredytów, wynajmowanie nieruchomości czy zakup drogich sprzętów na Twoje dane to tylko niektóre z zagrożeń, które mogą zrujnować nie tylko święta, ale i kolejne miesiące.
Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, informuje, iż od dnia 1 stycznia 2025 roku nie będzie realizował transakcji okazjonalnych o równowartości powyżej 1000 EURO w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Ustawa AML).
Transakcja okazjonalna – transakcja, która nie jest przeprowadzana w ramach stosunków gospodarczych (art.2 ust.2 ppkt.22 Ustawy AML).
Zarząd Pomorskiego Banku Spółdzielczego w Świdwinie
„Kumpel mi opowiedział, że nasz wspólny znajomy stracił 300 zł, bo dał się nieźle wykiwać. Wystarczyło, że dostał wiadomość w komunikatorze od znajomej, która mu się bardzo podobała. Napisała, że ma gorącą prośbę, to już mu myślenie odjęło… Napisała, że jest w nocnym klubie i ukradli jej torebkę z portfelem i nie ma za co wrócić do domu. No to już całkiem stracił głowę, bo napisała, że jest jedynym facetem, któremu może to powiedzieć, i żeby wysłał jej kod do płatności. No i wysłał… A żeby nie być nachalnym, to zadzwonił do niej następnego dnia, żeby się umówić na jakieś spotkanko. A ta znajoma potraktowała go bardzo zimno, bo okazało się, że jest na wakacjach ze swoim chłopakiem, a on uległ urokowi oszusta.” – opowiada Zbigniew Buczkowski w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Black Friday to tak samo wielka pokusa dla klientów, co dla cyberprzestępców. Fałszywe sklepy podszywające się pod znane marki, by wyłudzić nasze pieniądze, to tylko jedno z zagrożeń. Zanim klikniesz „kup teraz”, sprawdź, czy twój portfel i dane są bezpieczne.
Zakupy online to już niemal codzienność. Według raportu „E-commerce w Polsce” za 2024 rok, 75 proc. polskich internautów kupuje w krajowych sklepach online, a 36 proc. - w zagranicznych. Zakupy są realizowane głównie poprzez dedykowane serwisy sprzedażowe, a co piąta sprzedaż odbywa się za pośrednictwem social mediów.
Przerwy w dostępie do usług będą występować w tych godzinach:
sobota, 23 listopada – godz. 21:00 - 23:00
niedziela, 24 listopada – godz. 21:00 - 21:30
poniedziałek, 25 listopada – godz. 00:01 - 03:00
Co to oznacza dla klientów?
Podczas prac pojawią się przerwy w realizacji:
Wypłat kartami Visa i Mastercard z bankomatów SGB Banku
- Poradnik „#Halo! Tu cyberbezpieczny Senior!”. Podaruj bliskim wiedzę i spokój z okazji Światowego Dnia Seniora
- Webinarium CEDUR „Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców”, 18 listopada 2024 roku
- Uwaga ataki socjotechniczne na parafie
- Uważaj na "ghosting scam" – oszustwo podszywające się pod zmarłe osoby!
- ZUS dla seniorów
- Socjotechnika - pomyśl, zanim klikniesz
- Webinarium CEDUR „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie”, 7 października 2024 roku
- Schemat oszustwa na fałszywe inwestycje
- Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych przez wielką wodę
- Bezpiecznie w sieci – nowa usługa do walki z cyberzagrożeniami dostępna w mObywatelu