„Kasa – Pierwsza Klasa” – rusza konkurs dla młodych znawców ekonomii

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 7 (siódmych) i 8 (ósmych) szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Wiedzy o Finansach i Bankowości Spółdzielczej „Kasa – Pierwsza Klasa”. To wyjątkowa okazja, aby pogłębić swoją wiedzę z obszaru finansów, ekonomii oraz bankowości spółdzielczej, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody!

Celem Konkursu „Kasa – Pierwsza Klasa” jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat finansów i ekonomii, zachęcenie ich do zgłębiania tych tematów oraz pokazanie, jak ważne są one w codziennym życiu.  

Specjalista w obszarach obsługi Klienta

Miejsce pracy: Świdwin
Region: zachodniopomorskie

Ponownie ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników banku!

Przestępcy pod pretekstem weryfikacji podejrzanej transakcji, namawiają do instalacji aplikacji, np. Any Desk czy TeamViewer. Dzięki niej mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, z którego korzystasz.

Przypominamy, że pracownicy banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poproszą Cię o:

Zastrzeganie numeru PESEL

Każda osoba pełnoletnia, która ma numer PESEL, może go bezpłatnie zastrzec. Dzięki temu zabezpiecza się przed skutkami kradzieży tożsamości.

Od 1 czerwca 2024 r., zgodnie z obowiązkiem ustawowym, banki będą weryfikowały numer PESEL klienta (będącego konsumentem) w Rejestrze Zastrzeżeń Numerów PESEL Ministerstwa Cyfryzacji. Będzie to miało miejsce przy niektórych czynnościach bankowych, np. zawarciu umowy kredytu, otwarciu konta czy wypłacie gotówki w kasie banku w kwocie, która przekroczy trzykrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Zebrania Grup Członkowskich 2024r.

Świdwin, dnia 27.05.2024 r.

 

Zarząd Pomorskiego Banku Spółdzielczego w Świdwinie
zwołuje
Zebrania Grup Członkowskich, które odbędą się w:

 

  1. Będzinie, 03.06.2024 r., godz. 10.00 (Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie),
  2. Bornem Sulinowie, 03.06.2024 r., godz. 10.00 (Oddział Banku przy ul. Lipowej 8),
  3. Czaplinku, 03.06.2024 r., godz. 13.00 (Oddział Banku przy ul. Sikorskiego 9),
  4. Gościnie, 03.06.2024 r., godz. 13.00 (Sala posiedzeń Urzędu Miasta w Gościnie),
  5. Rymaniu, 03.06.2024 r., godz. 10.00 (Urząd Gminy Rymań),
  6. Świdwinie, 03.06.2024 r., godz. 13.00 (Oddział Banku przy ul. 3 Marca 29).

Uważaj na publiczną sieć WI-FI !

Bądźmy uważni w trakcie majowych wyjazdów! Publiczna sieć Wi-Fi jest coraz popularniejsza. Niemal każdy użytkownik smartfona z niej korzystał. Szybki rozwój nowych technologii to też czyhające zagrożenia. Przestępcy tworzą fałszywe sieci Wi-Fi!

Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści opowiadają jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości.