Ustawowe „wakacje kredytowe" 2024

Czy wiesz, że od 15 maja 2024 r. możesz ponownie zawiesić spłatę kredytu hipotecznego i skorzystać z tzw. ustawowych „wakacji kredytowych”?

Na mocy zmienionej ustawy z 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej „Ustawa”), przysługuje Ci prawo do złożenia wniosku o zawieszenie spłaty Twojego kredytu hipotecznego, jeśli:

Wakacje Kredytowe - harmonogramy spłat

Jeśli korzystasz z ustawowych wakacji kredytowych, harmonogram spłaty Twojego kredytu hipotecznego będzie zawierał informacje o zawieszonej racie kredytu po rozpoczęciu danego okresu zawieszenia. Masz dodatkowe pytania, skontaktuj z ze swoim oddziałem. Listę placówek oraz dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Placówki i Bankomaty.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu już dostępny w Twojej bankowości internetowej.

Zaloguj się, znajdź wniosek „Wakacje kredytowe”, wypełnij go w wymaganych polach i wyślij do banku.

Potwierdzenie złożenia wniosku od banku dostaniesz mailem lub pocztą na adres korespondencyjny w terminie do 21 dni od daty złożenia wniosku.

Wniosek - Ustawowe wakacje kredytowe

Drodzy Klienci

Informujemy, że od dnia 29 lipca 2022r. można składać wniosek o Ustawowe wakacje kredytowe.

W ramach wakacji kredytowych można zawiesić spłatę jednego kredytu mieszkaniowego udzielonego w PLN, przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.