Cyberoszustwa inwestycyjne - kampania KNF

Cyberoszuści wymyślają nowe sposoby, by ich działania były skuteczne. Ich celem jest pozyskanie danych, na przykład loginów i haseł do bankowości elektronicznej czy danych kart płatniczych, oraz nakłonienie osoby, którą chcą oszukać do wykonywania przelewów na należące do nich rachunki. Schematy swoich działań oszuści dostosowują do aktualnych trendów oraz sytuacji panującej w kraju i na świecie. Oszuści tworzą nowe scenariusze ataków, a także modyfikują te, którymi posługiwali się wcześniej. Jednak u podstaw każdej takiej kampanii, czyli akcji cyberoszustów, leży ten sam cel - wyłudzenie środków finansowych.

6 Lutego - dniem Bezpiecznego Internetu

A Ty, na pewno bezpiecznie korzystasz z internetu? Dziś jest dobra okazja, aby się zatrzymać i przypomnieć sobie jak bezpiecznie bankować.

Webinarium CEDUR „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”

Dla kogo
Webinarium (spotkanie online) jest skierowane do seniorów (oraz ich opiekunów), aby zwiększyć świadomość i uwrażliwić tę grupę społeczną jako szczególnie narażoną na działania cyberprzestępców.

Cel
Celem webinarium jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Data i harmonogram czasowy
22 stycznia 2024 roku od 17:00 do 18:30.

Uważaj na SMS-y dotyczące rzekomych dopłat do przesyłek kurierskich !!!

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendy Głównej Policji.

Niech zakupy świąteczne będą bezpieczne !!!

Tradycją stało się już, że w okresie przedświątecznych zakupów chcemy przypomnieć Państwu kilka ważnych zasad bezpiecznego kupowania w sieci. Przestępcy wykorzystują świąteczne rozluźnienie oraz fakt, że właśnie w tym okresie najwięcej kupujemy online, dlatego warto przeczytać i stosować poniższe zasady.

Black Friday: Zadbaj o bezpieczeństwo swoich zakupów

Płatność kartą czy gotówką? To pytanie słyszymy niemalże codziennie. Płatności bezgotówkowe na stałe weszły do naszego życia. Korzystamy z nich nie tylko w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych, ale również podczas zakupów internetowych. W jaki sposób powinniśmy z nich korzystać, aby nasze finanse były bezpieczne?