Ważna informacja KAS dla Przedsiębiorców

W tym roku po raz pierwszy w usłudze Twój e-PIT udostępnimy zeznania dla osób prowadzących działalność gospodarczą PIT-36 oraz PIT-36L jak również, wzorem lat ubiegłych PIT-28 dla osób rozliczających przychody z najmu i ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych oraz od rozliczeń za 2023 rok również z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem. Przygotowane zeznania podatkowe będą uzupełnione m.in. w zakresie kwot wpłaconych zaliczek na podatek lub wpłaconego ryczałtu.

Rodzina 800+ – złóż wniosek na kolejny okres świadczeniowy

Jeśli złożysz prawidłowo wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami na okres od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r.:

Od 1 lipca można składać wniosek o świadczenie z programu Dobry Start

Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Wniosek o świadczenie Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 r.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców jest pomocą dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a muszą spłacać raty kredytu mieszkaniowego. Ze wsparcia mogą skorzystać również osoby, które sprzedały dom lub mieszanie, na które wcześniej wzięły kredyt, ale z uzyskanej kwoty nie spłaciły go w całości.

Rodzina 500+ – złóż wniosek na kolejny okres świadczeniowy

Jeśli złożysz prawidłowo wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami na okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.:

Wakacje Kredytowe - harmonogramy spłat

Jeśli korzystasz z ustawowych wakacji kredytowych, harmonogram spłaty Twojego kredytu hipotecznego będzie zawierał informacje o zawieszonej racie kredytu po rozpoczęciu danego okresu zawieszenia. Masz dodatkowe pytania, skontaktuj z ze swoim oddziałem. Listę placówek oraz dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Placówki i Bankomaty.