Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa" to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i MasterCard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Rozwoju i ma na celu wsparcie rozwoju sieci terminali płatniczych w Polsce.
Skorzystaj z Programu Polska Bezgotówkowa:
urzędy organów i inne instytucje administracji rządowej, urzędy organów samorządu terytorialnego każdego stopnia (urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, gminne i miejskie oraz starostwa powiatowe), urzędy skarbowe, policja (policja drogowa), sądy, jednostki organizacyjne publicznej służby zdrowia
Urząd miasta stołecznego Warszawy
Wprowadzenie terminali płatniczych w kasie urzędu oraz Urzędu Stanu Cywilnego to ogromne ułatwienie dla naszych mieszkańców i usprawnienie pracy naszych urzędników.
Urząd Miejski Nowa Sól
Wprowadzenie terminali płatniczych w kasie urzędu oraz Urzędu Stanu Cywilnego to ogromne ułatwienie dla naszych mieszkańców i usprawnienie pracy naszych urzędników.
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Zdecydowaliśmy się na udział w programie uterminalowienia urzędów, którego partnerem jest First Data Polcard, bo chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców.
Aby wziąć udział w programie fundacji Polska Bezgotówkowa należy zgłosić się do jednego z operatorów terminali płatniczych (np. First Data Polcard) lub poprzez stronę internetową fundacji http://polskabezgotowkowa.pl/
Firmy dostaną bezpłatny terminal wraz z obsługą transakcji bezgotówkowych przez 1 rok.
Program trwa do końca 2021 roku, przy czym instalacja pierwszego terminala nowego Akceptanta nie może nastąpić później niż 31 grudnia 2020 roku.
Maksymalnie 3 terminale (w tym jeden terminal mPOS). Dla każdego terminala okres dofinansowania liczony jest przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.
Warunkiem pokrycia kosztów obsługi płatności jest limit 100 tysięcy PLN obrotu na dany terminal w ciągu okresu dofinansowania. Po przekroczeniu progu 100 tys. PLN obrotu kończy się okres dofinansowania prowizji na ten terminal i zaczynają obowiązywać warunki komercyjne z umowy zawartej pomiędzy Akceptantem a agentem rozliczeniowym. Dofinansowanie terminala (urządzenia) obowiązuje przez pełne 12 miesięcy, niezależnie od wartości realizowanych obrotów bezgotówkowych.
Umowa pomiędzy agentem rozliczeniowym a Akceptantem kwalifikującym się do Programu zawarta musi być na okres minimum 12 miesięcy, a ponadto musi określać wszystkie warunki współpracy, m.in. koszt dzierżawy terminala, koszt obsługi, opłaty Akceptanta oraz inne pozycje cennikowe agentów rozliczeniowych, a także klauzulę wskazującą na pokrycie kosztów Akceptanta z tytułu powyższych opłat wypłacanych przez Fundację pod warunkiem spełnienia przez Akceptanta wymogów uczestnictwa w Programie.
Nazwy agentów biorących udział w Programie można znaleźć tutaj: tutaj Stan na 19 styczn na 2018: First Data Polska; PayTel.
Akceptant (a w jego imieniu Agent rozliczeniowy) może zgłosić dodatkowe urządzenie w okresie 12 miesięcy od dnia instalacji pierwszego terminala. Terminale zgłaszane po tym okresie nie otrzymają dofinansowania.
Akceptant może skorzystać z dofinansowania tylko raz w czasie całego okresu trwania Programu.
Agent rozliczeniowy może zaproponować Akceptantowi dodatkowe produkty (poza tymi, które wprowadził Program) na zasadach komercyjnych. Akceptant nie ma obowiązku skorzystać z tych produktów.
Akceptanci uczestniczący w Programie będą mieli obowiązek oznakować swoje placówki emblematami Programu, dostarczanymi przez Agenta rozliczeniowego.
Akceptant może rozwiązać umowę, ale poniesie za to konsekwencje finansowe. Zgodnie z Zasadami operacyjnymi akceptant zapłaci karę, jeżeli zrezygnuje z udziału w Programie przed upływem 12 miesięcy (na każdy terminal liczone oddzielnie). Kara wyniesie (zależnie od rodzaju terminala): 850 PLN dla terminali POS, 800 PLN dla terminali PINpad kasowy, 400 PLN dla terminala mPOS i 400 PLN dla terminala SoftPOS. Karę naliczy agent rozliczeniowy. Nie ma znaczenia, w którym momencie 12- miesięcznego okresu udziału w Programie nastąpi rezygnacja. Kara nie zostanie naliczona, gdy akceptant zawiesi lub zlikwiduje działalność.
Po zakończeniu udziału w programie Polski Bezgotówkowej firma może nadal korzystać z terminala płatniczego na warunkach ustalonych z Agentem rozliczeniowym, w momencie przystępowania do programu.