Społeczna odpowiedzialność jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii działania. Od 70 lat dbamy o interesy lokalnej społeczności, będąc zawsze blisko naszych Klientów. Znamy ich życie, problemy, z wieloma jesteśmy w dobrych, osobistych relacjach. W małym mieście czy gminie Bank Spółdzielczy to jedna z najważniejszych instytucji. Solidna, empatyczna, pomocna. Zysk jest tylko jedną ze składowych naszej misji, wcale nie najważniejszą. Liczy się społeczna solidarność, samopomoc, współpraca, partnerskie wsparcie.

Jednym z najważniejszych elementów strategii  naszego Banku jak i całej Spółdzielczej Grupy Bankowej jest prowadzenie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspieramy inicjatywy ważne dla mieszkańców regionu, małych miasteczek i wsi. Od mecenatu nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi po wsparcie działań w sferze edukacji. Od pomocy dla strażaków walczących z ogniem i skutkami huraganów po działalność czysto charytatywną, skierowaną w stronę słabszych i pokrzywdzonych przez los.

Wrażliwość społeczna to jedna z kluczowych zasad współczesnego biznesu. Jesteśmy częścią lokalnych społeczności, zawsze będziemy im służyli, wspierali i pomagali.

To nasza codzienna praktyka. To misja.

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu e-book pt. "Banki spółdzielcze odpowiedzialne społecznie" przygotowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

W opracowaniu można znaleźć m.in. rozmowy z ekspertami z danych dziedzin i prezesami banków spółdzielczych na tematy omawiane podczas tegorocznej edycji Święta Spółdzielczości Bankowej, a więc: 

  • Programy pomocowe dla MŚP
  • Edukacja ekologiczna
  • Bankowanie on line, w tym edukacja dla seniora 
  • Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa 

Zapraszamy do lektury!

 
Pliki do pobrania

Kontakt

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

ul. Niedziałkowskiego 5
78-300 Świdwin
tel. 94 366 64 00
fax. 94 365 22 42

 

Terminale Płatnicze

Infolinia 800 88 88 88
Bankomaty SGB
Zastrzeganie kart (22) 515 31 50
Kursy walut
Komunikaty