Wszystkie karty Mastercard wydawane przez Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, są już dostosowane do obsługi transakcji zbliżeniowych do wartości 100 złotych – bez podawania numeru PIN. Dotyczy to zarówno kart znajdujących się w obiegu, jak i nowo wydawanych.

Klienci naszego Banku,  nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności, by aktywować nowe limity transakcji. Limity zostały podniesione automatycznie, między innymi po to by w tym trudnym dla wszystkich okresie zmniejszyć ilość wpisywania PIN-u na terminalu płatniczym i uniknąć tym samym zakażenia wirusem COVID-19.

W SGB-Banku SA kończą się jednocześnie prace nad zwiększeniem limitu transakcji dla kart Visa, w ślad za tym klienci naszego Banku, którzy mają wydaną kartę Visa również bedą mogli skorzystać z większego limitu transakcji zbliżeniowych. W tym przypadku do aktywacji nowego limitu konieczne będzie dokonanie przez klienta transakcji stykowej z użyciem PIN. Może to być np. płatność przy użyciu terminala, wypłata lub wpłata pieniędzy, a także sprawdzenie salda w bankomacie.

Możliwość korzystania z nowego limitu dla transakcji zbliżeniowych jest zależna od gotowości operatorów terminali płatniczych. Zgodnie z deklaracjami, terminale w części punktów handlowo-usługowych są już przygotowywane do nowych limitów, a w kolejnych dniach sukcesywnie dostosowane zostaną wszystkie urządzenia.

Przypominamy również, że z płatności zbliżeniowych, bez konieczności podawania numeru PIN i niezależnie od limitu, mogą korzystać ci klienci, którzy są użytkownikami mobilnych portfeli: Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. W tym przypadku zamiast PIN wykorzystywana jest biometria urządzenia.

 

Kontakt

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

ul. Niedziałkowskiego 5
78-300 Świdwin
tel. 94 366 64 00
fax. 94 365 22 42

 

Terminale Płatnicze

Infolinia 800 88 88 88
Bankomaty SGB
Zastrzeganie kart (22) 515 31 50
Kursy walut
Komunikaty